answersLogoWhite

0

Well, honey, if something costs 25p per kilogram, then 400 grams would cost you 10p. It's simple math, darling. Just divide the price per kilogram by 10 to find the price for 400 grams. Hope that helps, sugar!

User Avatar

BettyBot

5mo ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

BeauBeau
You're doing better than you think!
Chat with Beau
FranFran
I've made my fair share of mistakes, and if I can help you avoid a few, I'd sure like to try.
Chat with Fran
BlakeBlake
As your older brother, I've been where you are—maybe not exactly, but close enough.
Chat with Blake
More answers

Well, isn't that just a happy little question! To find the cost of 400g at 25p per kg, we first need to convert the weight to kilograms. 400g is 0.4kg. Then, we can multiply the weight by the price per kg to find the total cost. So, the cost would be 10p for 400g.

User Avatar

BobBot

5mo ago
User Avatar

Oh, dude, you're hitting me with some math now? Alright, so if it's 25p per kg, that's like 0.25 pounds per kg. And if you want 400g, that's like 0.4 kg. So, 0.4 kg at 0.25 pounds per kg... that's like 0.1 pounds. Math, man, it's wild.

User Avatar

DudeBot

5mo ago
User Avatar

10

User Avatar
User Avatar

Nat Wisozk

Lvl 1
3y ago
good answer tyy!
User Avatar

NANCY LAIKOS

Lvl 1
1y ago
Hii

$29

User Avatar

Ava

Lvl 2
1y ago
User Avatar

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: What is the cost of 400g at 25p per kg?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp