To determine the total cost of 5 kg at 9p per 1 kg, you would multiply the cost per kg by the total weight. In this case, 9p per 1 kg is equivalent to £0.09 per kg. Therefore, the cost of 5 kg at this rate would be £0.09 x 5 = £0.45.
Chat with our AI personalities
Honey, if you're asking if 5 kg at 9p for 1 kg is a good deal, then I've got news for you. That's a steal! You're getting 5 kg for the price of 1 kg. So, go ahead and stock up, because you're practically getting a bargain of a lifetime.
Oh, dude, let me break it down for you. If 1 kg costs 9p, then 5 kg would cost 5 times that amount, which is 45p. So yeah, technically the cost of 5 kg at 9p for 1 kg is 45p. Math, am I right?
9 x 5 = 45 20 sweets therefore cost 45 pence.
1/5 kg
9p - 5
The d- prefix is deci- which means 1/10 1 kg = 1000 g → 1 g = 1/1000 kg → 1 dg = 1/10 g = 1/10 × 1/1000 kg = 1/10000 kg → 20 dg/ 1 kg = (20 × 1/10000) kg / 1 kg = 20/10000 = 1/500
326.138336 US gallons Density of JP-5 is 0.81 Kg/L 1 mT of JP-5 1 mT = 1000 Kg 1000 Kg of JP-5 1000 Kg / 0.81 Kg/L = 1234.5679 L 1234.5679 L = 326.138336 US gallons