answersLogoWhite

0

If you divide 6.48 by 4 you can find out what one pound of fruit costs. You will end up with fruit costing $1.62 per pound.

User Avatar

Wiki User

10y ago

Still curious? Ask our experts.

Chat with our AI personalities

CoachCoach
Success isn't just about winning—it's about vision, patience, and playing the long game.
Chat with Coach
DevinDevin
I've poured enough drinks to know that people don't always want advice—they just want to talk.
Chat with Devin
RafaRafa
There's no fun in playing it safe. Why not try something a little unhinged?
Chat with Rafa
More answers

0.54

User Avatar

Anonymous

4y ago
User Avatar
User Avatar

Anonymous

4y ago
 jkhgrhglahrlkghjalhvjch jhfbhnvjhev rhg hnbv bhxhtuvhghufghuhfg hhh

Add your answer:

Earn +20 pts
Q: What is the unit price if 4 pounds of fruit cost 6.48?
Write your answer...
Submit
Still have questions?
magnify glass
imp