answersLogoWhite

0

What is the unit rate 5.85 for 9 rolls?

User Avatar

Anonymous

∙ 12y ago
Updated: 1/18/2023

$5.85/9 rolls

= 65 cents per roll
============

User Avatar

Shea Kreiger ∙

Lvl 9
∙ 2y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

What is the unit rate for 5.85 for 9 rolls?

$5.85/9 rolls= 65 cents per roll============


What is the unit rate of 5.85 for 9 rolls?

$5.85/9 rolls= 65 cents per role============


What is the unit rate 5.85 per 9 rolls?

0.65 so 6.50 = 10 6.50 - 0.65 = 5.85


What is the unit rate for 9 and 45?

To find the unit rate for 9 and 45, divide 45 by 9. This calculation gives you a unit rate of 5, meaning that for every 1 unit of 9, there are 5 units of 45. Therefore, the unit rate is 5.


What is 585 divided by 65?

9


What is the unit rate for 72 and 9?

The unit rate is found by dividing the first number by the second. For 72 and 9, you divide 72 by 9, which equals 8. Therefore, the unit rate is 8.


What is is The unit rate of 450 and 9?

The unit rate is found by dividing the first number by the second number. For 450 and 9, you divide 450 by 9, which equals 50. Therefore, the unit rate of 450 and 9 is 50.


What is 585 divided by negative 65?

9


Is 585 divisible by nine?

Yes, 585 divided by 9 is 65


What is the LCM of 5 and 9 13?

The LCM is 585.


Unit rate for 9 per 12 feet?

The unit rate would be 3/4 per foot.


What is 13 for 9 in unit rate?

It is 1.44... each.

Trending Questions
How long does it take to drive from Reno to Laughlin? Is it illegal to cheat on your wife in Oklahoma? Did Rafa Nadal break up with Maria Fransisca Perello? How big is a neutrophil? Is one fourth percent equal to 25 percent? When was The Outlets at Bergen Town Center created? How do you calculate bypass factor? What are the excretory organs of the insects called? How much does a swivel office chair with arms weigh? How much does a hygrometer cost? What are procedure codes? Where did waka flocka go to college at? What is the difference between sodium hypochlorite and chlorine bleach? Whats the average price of the Delonghi air conditioner? How many pounds does a bushel of peas weigh shelled? What makes holes all over the yard sometimes close together and sometimes apart they're different size holes I think a frog made one of them? How does the reaction between vinegar and stainless steel affect the properties of the stainless steel? How many men did Columbus come back with? What is the spark plug gap on a 2002 Ford Ranger 2.5? In the Cosby Show Episode where Olivia lip syncs a song for Cliff's parents what is the song?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.