answersLogoWhite

0

Subjects>Math>Math & Arithmetic

What is the unit rate for 5.85 for 9 rolls?

User Avatar

Anonymous

∙ 12y ago
Updated: 10/23/2022

$5.85/9 rolls

= 65 cents per roll
============

User Avatar

Wiki User

∙ 12y ago
Copy

What else can I help you with?

Continue Learning about Math & Arithmetic

What is the unit rate 5.85 per 9 rolls?

0.65 so 6.50 = 10 6.50 - 0.65 = 5.85


What is 585 divided by 65?

9


What is 585 divided by negative 65?

9


Is 585 divisible by nine?

Yes, 585 divided by 9 is 65


What is 13 for 9 in unit rate?

It is 1.44... each.

Related Questions

What is the unit rate 5.85 for 9 rolls?

$5.85/9 rolls= 65 cents per roll============


What is the unit rate of 5.85 for 9 rolls?

$5.85/9 rolls= 65 cents per role============


What is the unit rate 5.85 per 9 rolls?

0.65 so 6.50 = 10 6.50 - 0.65 = 5.85


What is 585 divided by 65?

9


What is 585 divided by negative 65?

9


Is 585 divisible by nine?

Yes, 585 divided by 9 is 65


What is the LCM of 5 and 9 13?

The LCM is 585.


Unit rate for 9 per 12 feet?

The unit rate would be 3/4 per foot.


What is 13 for 9 in unit rate?

It is 1.44... each.


What is 9 times 65?

9 * 65 = 585


How the answer of 65x9 is 585?

To find the product of 65 and 9, you can break it down into simpler parts. First, multiply 65 by 9 directly: 65 × 9 = 585. This can also be verified by adding 65 nine times, which will also yield 585. Thus, the calculation shows that 65 multiplied by 9 equals 585.


What is 65 x 9?

585

Trending Questions
What are some examples of scientific theories? What is three and five six as an improper fraction? What is 60 over 100 reduced? What should the weight be of a ten year old? X equals 4y and 3x - 2y equals 20? How much is a quarter dollar 1967? Is 6.24 equivalent to 6.240? What is the variable in a function with a value that is subject to choice? Is 8 oz equal to ¼ of a pound? Is the tangent to a circle perpindicular to the radius drawn to the point of tangency? Which part of this graph shows the different experiment al treatments? Which version of ie? A sweater was originally priced at 32 is on sale for 28 What is the percent of decrease rounded to the nearest whole number? What is the formula for the length of a rectangular fish tank? What has hands but can't clap? Where can you find iruka? If granola bars cost 25 cents and you had 99 dollars how many would you get? What is the simplest form of 133 over 171? What is 7g plus 8 equals 57? What is 612 divided 102?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com | Lunias Media Inc. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.