so you see, first you multiply 5 and 6 then subtract 15 add 2 more and subtract 17 byee
Chat with our AI personalities
If 2 pounds of rice cost 5, 1 pound will cost 2.50 or 2 1/2.
1 pound = 0.454 kg
I take it you mean 3 and 1/2 pounds cost 0.98 cents. So 0.98/3.5 = 0.28/pound. But just going by what you wrote: 98/312 = 0.314/pound
They would cost 98/3.5 = 28 units of currency.
It is still 1 pound.