45p
Chat with our AI personalities
It is: 5kg-1kg = 4kg
9 x 5 = 45 20 sweets therefore cost 45 pence.
To determine the total cost of 5 kg at 9p per 1 kg, you would multiply the cost per kg by the total weight. In this case, 9p per 1 kg is equivalent to £0.09 per kg. Therefore, the cost of 5 kg at this rate would be £0.09 x 5 = £0.45.
Well, honey, if you want 5kg of cashew nuts at GBP 12.00 per kg, you're looking at a total cost of GBP 60.00. Simple math, darling. Just make sure you're not allergic to those nuts before you splurge on them.
1kg = 1000g