24.69/12 = 2.0575 per unit.
If 12 are 1.29, then the rate for 1 (a unit) is 0.1075(1.29/12)
2.16 to 12 = 0.18 per unit.
12/3 = 4 per unit.
Divide both numbers by 12. So 9.00 : 12 = 9.00/12 : 12/12 = 0.75 : 1 So the unit rate is 0.75
To find the unit rate for 12 eggs, you need to divide the total cost by the number of eggs. For example, if 12 eggs cost $3, the unit rate would be $3 ÷ 12 eggs = $0.25 per egg. If you have a different cost, simply replace the $3 with that amount and perform the division to find the unit rate.
The unit rate shows how much per 1 item something is or costs.For example: Suzanne has 12 brownies. They total cost $12.84. What is the unit price?12.84/12=$1.07Therefore, $1.07 is the unit price/rate
The unit rate would be 3/4 per foot.
There is no unit rate, but there are 24 markers per box if it is evenly distributed.
it is a unit rate
It is: 1 to 3
6/12 ie 0.5
175 calories in 12 ounces=153 if its dont help just tell me