answersLogoWhite

0

What is the unit rate of 24.69 and 12?

User Avatar

Anonymous

∙ 12y ago
Updated: 10/17/2024

24.69/12 = 2.0575 per unit.

User Avatar

Wiki User

∙ 12y ago
Copy

What else can I help you with?

Related Questions

What is the unit rate of 1 dozen for 1.29?

If 12 are 1.29, then the rate for 1 (a unit) is 0.1075(1.29/12)


What is the unit rate of 2.16 to 12?

2.16 to 12 = 0.18 per unit.


What is 12 over 3 as a unit rate?

12/3 = 4 per unit.


How do you find the unit rate for 9.00 and 12?

Divide both numbers by 12. So 9.00 : 12 = 9.00/12 : 12/12 = 0.75 : 1 So the unit rate is 0.75


Unit rate for 9 per 12 feet?

The unit rate would be 3/4 per foot.


What does the unit rate help you find?

The unit rate shows how much per 1 item something is or costs.For example: Suzanne has 12 brownies. They total cost $12.84. What is the unit price?12.84/12=$1.07Therefore, $1.07 is the unit price/rate


What times 12 equals 5?

it is a unit rate


What is the unit rate for 12 to 36?

It is: 1 to 3


What is the unit rate of 288 markers in 12 boxes?

There is no unit rate, but there are 24 markers per box if it is evenly distributed.


What it the unit rate for 6.00 for 12 oranges?

6/12 ie 0.5


What is the unit rate of 175 calories in 12 ounces?

175 calories in 12 ounces=153 if its dont help just tell me


What is the unit rate of 336?

3:36 = 1:12

Trending Questions
How did voldermort died? What is the medical term meaning removing lesions with liquid nitrogen? How do you beat Bats in the Attic in Raz-Kids? How does active transport of glucose cause osmosis? How do you replace yaesu ft-208r backup battery? Sentence with the word caravel? What are the medical title abbreviations? What is one tenth of a minute? What is the name of the song when kimimaro meets orochimaru? Why was Johnny Depp arrested? What are some good part time jobs for teens besides just regular or generic jobs such as fast food restaurant are there any unique ideas for a good part time job out there? What are all of the physical characteristics of Taiwan? What is seventeen divided by twenty-three? Who is Simon fuek? What are the release dates for Scandal Sin in the City - 2001? Where is Andreas Fault? How much does a trained monkey cost? What are some accomplishments of Wallace Madewell? Where can one purchase antique sconces? Class 4 division 1?

Resources

Leaderboard All Tags Unanswered

Top Categories

Algebra Chemistry Biology World History English Language Arts Psychology Computer Science Economics

Product

Community Guidelines Honor Code Flashcard Maker Study Guides Math Solver FAQ

Company

About Us Contact Us Terms of Service Privacy Policy Disclaimer Cookie Policy IP Issues
Answers Logo
Copyright ©2025 Answers.com | Lunias Media Inc. All Rights Reserved. The material on this site can not be reproduced, distributed, transmitted, cached or otherwise used, except with prior written permission of Answers.